Toto Wszech Czasów – Africa w trójkowym Topie

Trójkowy Top Wszech Czasów obrósł mchem już jakąś dekadę temu. W tym roku będziemy obchodzili jubileusz – 25 lecie tej listy i chociaż trudno w to uwierzyć, niewiele się tam od tego czasu zmieniło. Pora ściąć Trójce wujkowego wąsa, w ramach protestu głosujemy na utwór Toto – Africa. Dołącz do rewolucji.

Lista utworów na trójkowym Topie Wszech Czasów jest zamknięta, można więc głosować na utwory z playlisty która wielkością przypomina pulę utworów przeciętnej stacji radiowej. Szału nie ma, a co roku wygrywa Brother in Arms czy inne Stairway to Heaven. W latach ubiegłych mireczki z Wykopu próbowały prepchnąć Parostatek na pierwsze miejsce, idea to niezwykle szczytna i wymaga upamiętnienia. Akcja zaczęła się jednak fiaskiem, ponieważ… Trójka przefiltrowała głosy na pojedyncze utwory. W tym roku jesteśmy lepiej przygotowani. Na dole strony znajduje się dokładna instrukcja głosowania. Zanim jednak oddasz swój cenny głos, powinieneś wiedzieć dlaczego walczymy utworem Toto?

Dlaczego Toto – Africa?

Parostatek wyparował z listy, która – jak wspomniałem, jest zamknięta. Na liście jest jednak kilka utworów, które są wysoce memiczne. W tym Toto – Africa. Historia śmieszkowania z tego uworu zaczęła się bodaj w serialu South Park, gdzie jeden z bohaterów założył zespół grający właśnie ten utwór. W internecie zaroiło się od najdziwniejszych coverów tej piosenki. Na portalu Reddit założono nawet specjalny subreddit z coverami Africa – r/TotoAfricaCovers. Najlepsze wersje oczywiście dostarcza 4chan.

Skoro więc nie możemy zagłosować na trapową wersję szlagieru Krzysztofa Krawczyka, zawalczymy z PR3 ich własną bronią. Wyobraź sobie tą sytuację – leczysz wątrobę 1 stycznia, z radioodbiornika dochodzą delikatne akordy Toto – Africa i wiesz. Już wiesz, że wygrałeś. Przed internetowym hymnem poleciał Phil Collins – In The Air Tonight, upamiętniający jedną z najlepszych reklam poprzedniej dekady. I jelenia.

A na trzecim miejscu nikt inny, jak Piotr Łuszcz z jego nieśmiertelnym „Jestem Bogiem”. I wtedy już wiesz. To jest ten dzień. Dzień, o którym będą pisały wszystkie anony. Możesz umierać.

Jak zagłosować w Topie Wszech Czasów Trójki?

Nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać. System głosowania nie jest przyjazny ludziom, a strona pisana była chyba w notatniku. Bardzo łatwo pomylić listy głosowania, na dodatek trzeba uważać, żeby nie powtórzyć błędów z lat poprzednich i uniknąć odfiltrowania głosów. W tym celu oddajemy głosy na kilka, a najlepiej kilkanaście pozycji z listy. Starannie wybieramy nasze kliknięcia. Oczywiście żeby pierwszego stycznia cieszyć się wygrankiem, trzeba zrekrutować jak największą ilość ludzi do akcji. Dlatego stworzyłem też facebookowe wydarzenie za pomocą którego możecie zapraszać znajomych. Dokładna instrukcja głosowania znajduje się poniżej:

Toto wszech czasów

Jednorazowo możemy zagłosować na sto piosenek, jednak należy zachować ostrożność. Żeby akcja Toto Wszech Czasów zakończyłla się sukcesem, nie możemy oddać głosów na trójkowe top 10.

W ramach nagrody, przygotowany specjalnie z okazji akcji „Toto Wszech Czasów” cover:

Żeby nie było, że zajmuję się głupotami – już niedługo mam urlop i będę mógł ze zdwojoną siłą nawalać jutubami i artykułami. Ten film posłużył mi jako „rozgrzewka”. Testowałem też nowe studio YouTube i format WebM dla filmów.

Komentarze:
Marcin Marcinkiewicz

Leave a Comment
Share
Opublikowane przez:
Marcin Marcinkiewicz
Tagi: media

Recent Posts

Krzysztof Krawczyk był idolem młodzieży. Po prostu

Rzadko piszę o śmierci artystów, a jeszcze rzadziej o politykach, ale wpis na Twitterze prezydenta…

4 tygodnie temu

Zaślepki antyszumowe Cardas – złoty podział, czyli wzór na dymanie

Zaślepki antyszumowe! Chronią przed złem, z którego istnienia nie zdawałeś sobie nawet sprawy. Ale czy…

2 miesiące temu

Spotify pozna Twoją osobowość i zaproponuje muzykę

Spotify spośród wszystkich serwisów streamingowych wyróżnia się przede wszystkim świetnie dopasowanymi sugestiami muzycznymi. Cotygodniowe playlisty…

3 miesiące temu

Jak wspierać muzyków podczas pandemii?

Powiedzieć, że obecnie muzycy mają ciężko, to tak jakby nic nie powiedzieć. Odwołany cały sezon…

4 miesiące temu

Taśmen w wydaniu audio, czyli najdziwniejszy zestaw na świecie

W 2009 roku wykopowicz o pseudonimie skrytek opublikował zdjęcie, które stało się legendą - prowizorycznie…

5 miesięcy temu

Kroniki audiovoodoo – część pierwsza – rzecz o rozluźniającym kablu

Jako że bardzo aktywnie prowadzę profil na Facebooku, gdzie zbieram różne ciekawostki ze świata Audiovoodoo,…

7 miesięcy temu