Unisono w Wielogłosie X – moja pierwsza konferencja

Unisono w Wielogłosie jest dla mnie konferencją szczególną z kilku względów – po pierwsze, dlatego że była to konferencja która pomogła mi zdobyć licencjat. Z przytupem. Po drugie dlatego, że jest to jedyna taka konferencja o muzyce w naszym kraju. A w tym roku, mimo że jeżdżę tam od kilku lat, zadebiutuję tam z referatem.

Moja historia z konferencją Unisono w Wielogłosie rozpoczęła się bodaj w 2012 roku, w dosyć przypadkowy sposób. Pisząc pracę licencjacką na temat albumów koncepcyjnych Dream Theater, poszukiwałem źródeł. Tak się złożyło, że jedno z najważniejszych źródeł było trudnodostępne – była to biografia zespołu Dream Theater. Ogłosiłem się więc na forum internetowym, że poszukuję tej publikacji. Odezwał się wtedy do mnie użytkownik, który jak się okazało – nie dość, że jest progresywnym świrem, to jeszcze organizuje co roku konferencję skupioną wokół muzyki. I tak się składa, że w owym roku akurat wykładał referat o Dream Theater.

I tak od słowa do słowa poznałem dr Radosława Marcinkiewicza, organizatora konferencji Unisono w wieogłosie, którą pokochałem od razu. Zbieżność nazwisk przypadkowa.

Unisono w Wielogłosie X

Podczas mojego wystąpienia na Unisonie w Wielogłosie, wystąpię z referatem zatytułowanym „Cyfrowa „czwórka” — o Extended Play w dobie streamingu”. Nietrudno się domyślić, że będzie to nawiązanie do wpisu o Extended Playu, który ukazał się na łamach Tonu Składowego. Będzie to nieco inna, rozszerzona o Wasze uwagi oraz sugestie, wersja tego tekstu. Ale spokojnie – jeśli czytałeś artykuł, z całą pewnością dowiesz się nowych, ciekawych rzeczy o tym formacie.

Moje wystąpienie będę streamował na platformie Facebook, według planu konferencji będzie to mniej-więcej w sobotę 29 września o godzinie 11:00.

Zapis z wystąpienia można obejrzeć pod poniższym linkiem:

Oprócz mojej nieporadnej osoby oraz wspomnianej już osoby ogranizatora konferencji, podczas Unisona wystąpią wszelacy badacze muzyki i pasjonaci nauki. A referaty w tym roku zapowiadają się wyjątkowo obiecująco, moim osobistym faworytem jest wystąpienie Wojciecha Kapały, zatytułowane „Zawodowe schorzenia muzyków rockowych”. Jestem niemal pewien, że nie będzie tylko o utracie słuchu.

Ze szczegółowym programem konferencji Unisono w Wielogłosie 10 można się zapoznać tutaj:

Program konferencji Unisono w Wielogłosie

Dołożę wszelkich starań, żeby podczas trwania sesji, transmitować jak najwięcej wystąpień, muszę na to mieć jednak pozwolenie autorów referatów. Relacja filmowa i niektóre referaty znajdą się również na moim kanale YouTube – szczegóły w pasku z prawej strony.

A po aktualności podczas konferencji zapraszam na kanały społecznościowe!
Do usłyszenia po Unisonie!

Komentarze:
Marcin Marcinkiewicz

Leave a Comment
Share
Opublikowane przez:
Marcin Marcinkiewicz

Recent Posts

J. Gordon Holt i jego lot technofantazji w dyskusji o audio

Za każdym razem, kiedy na audiofilskich grupach lub forach, ktoś promuje antynaukowe produkty lub koncepcje,…

4 tygodnie temu

Krzysztof Krawczyk był idolem młodzieży. Po prostu

Rzadko piszę o śmierci artystów, a jeszcze rzadziej o politykach, ale wpis na Twitterze prezydenta…

4 miesiące temu

Zaślepki antyszumowe Cardas – złoty podział, czyli wzór na dymanie

Zaślepki antyszumowe! Chronią przed złem, z którego istnienia nie zdawałeś sobie nawet sprawy. Ale czy…

4 miesiące temu

Spotify pozna Twoją osobowość i zaproponuje muzykę

Spotify spośród wszystkich serwisów streamingowych wyróżnia się przede wszystkim świetnie dopasowanymi sugestiami muzycznymi. Cotygodniowe playlisty…

6 miesięcy temu

Jak wspierać muzyków podczas pandemii?

Powiedzieć, że obecnie muzycy mają ciężko, to tak jakby nic nie powiedzieć. Odwołany cały sezon…

7 miesięcy temu

Taśmen w wydaniu audio, czyli najdziwniejszy zestaw na świecie

W 2009 roku wykopowicz o pseudonimie skrytek opublikował zdjęcie, które stało się legendą - prowizorycznie…

8 miesięcy temu