Recenzje

Recenzje wydawnictw muzycznych. Płyty kompaktowe, wydawnictwa cyfrowe, płyty winylowe. Najróżniejsze przeróżności, recenzje albumów wartych uwagi i tych, które nigdy nie powinny się ukazać. Nie używam systemu gwiazdkowego, punktowego czy jakiegokolwiek innego „skalowania”. Oceniam albumy nie tylko pod kątem muzyki, która się na nich znajduje. Album jest dziełem kompletnym, lubię więc jeśli warstwa graficzna również jest przemyślana, podobnie jak warstwa liryczna. Nie ograniczam się do jakichś gatunków muzycznych. Lubię pomacać fizyczny nośnik. Oto wyniki ostatnich „macanek”:

 

Ostatnie wpisy tej kategorii

  • Entropia zasysa jak próżnia – recenzja Vacuum Październik 9, 2018 - Entropia od czasów wydania Ufonaut przykuła moją uwagę, dlatego gdy tylko usłyszałem że grupa wydaje kolejny album, od razu zamówiłem preorder. Krok stylistyczny, jaki wykonał zespół pomiędzy wydaniem pierwszego krążka (Vesper z 2013 roku) a drugim (Ufonaut z 2016) był przeogromny. Dlatego ciekawość, co tym razem zaserwuje black metalowy zespół z Oleśnicy, przezwyciężyła strach przed ... czytaj więcej
  • Ralph Kaminski – Młody człowiek i Morze Czerwiec 8, 2018 - Ralph Kaminski i jego album Morze - muzyka trudna do zaszufladkowania, wymykająca się z wielu ram gatunkowych. Czym zaskakuje Ralph Kaminski? Przeczytaj recenzję albumu Morze.
  • Vokuro – Creatures, czyli lis farbowany Marzec 28, 2018 - Vökuró to zespół, który stara się wywrzeć wrażenie, jakby był zakorzeniony w Islandii. Elektronika, którą trudno jest wepchnąć do jakiejkolwiek "szufladki", zawarta na albumie "Creatures" porwała mnie w piękną krainę dźwięków. Co jest takiego urzekającego w płycie Vökuró?
  • Greta van Fleet – From the Fires. Rockowe Mili Vanili? Luty 7, 2018 - Greta van Fleet ze swoją debiutancką propozycją wstrząsnęła rynkiem muzycznym. Jest tyle samo głosów uznania, co dezaprobaty.Skąd tyle kontrowersji?
  • The Jan Gałach Band – In the Studio Październik 15, 2017 - The Jan Gałach Band z albumem zatytułowanym „In the Studio” to coś, co wzbudziło we mnie ogromną ilość skrajnie różnych emocji. Gdy zobaczyłem album na półce sklepowej, miałem ochotę tłuc po mordzie każdego, kto pozwolił na wydanie płyty. I od razu wiedziałem że muszę tego posłuchać. Na całej okładce widniał napis "The Jan Gałach Band" ... czytaj więcej
  • Prophets of Rage – sześciu gniewnych ludzi Październik 1, 2017 - Prophets of Rage może nie jest nazwą znajomą, jednak muzycy którzy tworzą tę supergrupę z całą pewnością są rozpoznawalni. Tom Morello, Chuck D i B-Real. Tudzież jak kto woli: Audioslave (nie tylko w osobie Toma), Public Enemy i Cypres Hill. Mocny skład. A jaka muzyka? Od razu zaintrygowała mnie nazwa projektu, Prophets of Rage to ... czytaj więcej

Dobra muzyka obroni się sama, niezależnie od tego, czy została nagrana na radzieckim syntezatorze, czy na telecasterze master built. Staram się tu recenzować muzyczne perełki i demaskować dobrze wyperfumowane szambo. W moich recenzjach muzycznych – podobnie jak w pozostałych tekstach na blogu, znajdziesz sporo humoru i charakterystyczny język. Jeśli któryś z tych elementów zaburza Twoje poczucie estetyki, lub jeśli uważasz że w swojej recenzji potraktowałem Twój album za ostro – skorzystaj z działu „pozwij mnie”. Nie krępuj się. Zastrzegam sobie jednak prawo do transmitowania szkalunków z sali sądowej. To jak?

Komentarze: